Teated

Konkurss õpetajate ja tugispetsialistide ametikohtadele

Nurme kool võtab konkursi korras tööle õpetaja (klassiõpetaja I kooliastmes, sh muusikaõpetus), logopeedi, sotsiaalpedagoogi ja psühholoogi. 

Avaldus, CV, motivatsioonikiri ja haridust /kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid esitada hiljemalt 10. juuliks 2018 aadressil: kool(at)nurmekool(dot)edu(dot)ee või Nurme Kool Päinurme Järva vald 72502 Järva maakond.

 

Read More
Projektikohtumine Nurme koolis

 Projekti "Autistiic child in mainstream class: resources for school staff to promote fully inclusive learning process" raames külastavad Nurme Kooli  juuni esimesel nädalal pedagoogid Slovakkiast Lätist, Itaaliast, Islandillt ja Walesist.

Kohtumisel tutvutakse Nurme kooli Päinurme ja Paide õppekohaga ning koolis kasutatavate aktiivõppemeetoditega. Plaanis on külastatada ka Endla loodusõppekeskust, Wittensteini ajakeskust, Astangu Rehabilitatsioonikeskust jm.

Kohtumine toimub Erasmus+KA2 koolidevahelise strateegilise koostöö projekti kaudu. 

EO Eesti Ühenduse Suvemängud Kammeris

 Neljapäeval, 31. mail toimuid Tartumaal  Kammeris, EO  Eesti Ühenduse Suvemängud. Sel korral oli võistlusalasid väga palju: kaugus- ja kõrgushüpe, paigalt kaugus, kuulitõuge, pallivise, 60m, 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m ning pendelteatejooks. Iga sportlane võis osaleda kolmel alal.

Saavutasime hulganisti väga häid tulemusi: mitu medalit võitsid Alex, Taavi, Domar, Sandra Anet ja Elisabet ja Keidi. Pendelteatejooksus saavutasime oma tugevusgupis  I koha.

 

1.+2. klass Nuku teatris ja martsipanigaleriis

29. mail toimus väljasõit Tallinnasse.

 Külastasime  Tallinna vanalinnas asuvat martsipanigaleriid, kus saime  vaadata sellest maiusest valmistatud kunstilisi skulptuure ja pilte.

Read More
Nurme Kooli kevadpidu

Nurme Kooli lapsed ootavad oma vanemaid kevadpeole ja põhikooli lõpuaktusele. 

mudaneh.nw.eenet.ee//media/Kevadpidu.pptx

Spordipäev

9. mail toimus Päinurme õppekohas spordipäev. Võisteldi kaugushüppes, jooksu- ja viskealadel.  Õpilased võtsid aktiivselt osa ja  näitasid häid tulemusi. Spordipäev läks igati korda, järgmisel päeval naasesid kõik reipalt koolipinki.

Teatrikülastus

9. mail käisid Päinurme õppekoha õpilased Türi Kultuurikeskuses vaatamas Rakvere Teatri etendust "Päästame ema". Pärast külastati veel Türi Raudteemuuseumi ja vaadati Andres Toltsi ja Mare Vindi grafikat ja maale ning imetleti Annika Ratti fotonäitust “Imeline Eestimaa".

Valgele Valgega 2018

16. mail sõitsid Nurme kooli õpilased koos õp. MairegaTallinnasse  Filmimuuseumi.  Filmide esitlus avas tegevusterohke päeva, mille kavasse mahtusid veel Filmimuuseumi haridusprogrammid, teatritöötuba, meisterdamised ja üksteise loovtööde hindamine.

valgelevalgega.wordpress.com/category/2018/

Nurme Kooli rajakaamera jäädvustas karu tuleku!

Nurme Kooli kaameral õnnestus mõmmik peale saada. Esimene Ott laste rajakaamerates

www.ohtuleht.ee/877013/video-koolilaste-rajakaamera-tabas-karu-tuleku

Emadepäev muuseumis

 Neljapäeval, 10.05., külastasid noorema kooliastme õpilased Järvamaa muuseumi, kus saadi osa  meeleolukast Emadepäeva programmist, meisterdati, lauldi ja tantsiti.

wittenstein.ee/wp-content/uploads/2015/01/emadep%C3%A4ev-pilt-724x1024.jpg

 

Osaleti heategevuslikul teatejooksul

 10. mail toimus 25 Eesti linnas ja asulas heategevuslik Teatejooks, millest võttis osa rohkem kui 12 000 last. Teatejooksul osalemisega kutsusid lapsed üles helistama annetustelefonile, millega toetatakse Haapsalusse ratastoolikasutajatele kohandatud mängu- ja treeningpargi rajamist. Nurem koolist osalseid jooksul  Kermo, Sandra Anet, Alex, Marko, Alyse ja Ly.

 

Ujumine Keilas

 Neljapäeval, 3. mail käisime EO  Eesti Ühenduse ujumisvõistlustel Keilas. Meie osalesime 25 m ja 50 m seliliujumises.   Auhinnalisi kohti saavutasid Domar, Kevin L., Keidi, Sandra-Anet,  Alex ja Marko. Teateujumises saavutati omas tugevusgrupis I koha.

Projektikohtumine Islandil

Meie kooli väike delegatsioon eesotsas direktor Eevi Tüünaga osales 23.-27. aprillil projekti "Autistiic child in mainstream class: resources for school staff to promote fully inclusive learning process" rahvusvahelisel projektikohtumisel Islandil.

Rahvusvahelist projektikohtumist Reykjavikis võõrustas kool nimega Leikskólinn Sólborg. 

 

 

 

Read More
Ekskursioon Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumisse

 Tänu KIK-I projektile “Tunne oma kodumaad”  sattusid Nurme  kooli vanema kooliastme õpilased koos õpetajatega aprillikuus  tõeliselt omanäolisse muuseumi. Huvitav oli nii maa all kui ka maa peal, majas sees ja õues.

 

Read More
Lisaõppe põllumajanduse õppetsükkel

Nurme Kooli põhikoolijärgse lisaõpperühma põllumajanduse õppetsükli õppepäevad Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere õppekohas toimuvad 3. mail, 9.ja 10. mail, 16. ja 17. mail ning 23. ja 24. mail 2018.a 

Õppetegevus jätkub 6. ja 7. juunil 2018.a. Säreveres.

EVPISL kevadised kergejõustikuvõistlused

   19.04.2018 toimusid tallinnas Lasnamäe spordihallis EVPISL kevadised kergejõustikuvõistlused. Aladeks oli kaugushüpe, kõrgushüpe, kuulitõuge, 60m ja 200m  jooks. Auhinnaks oli iga vanuseklassi kuuele parimale diplom ja karikas. Meie koolist osales 10 õpilast, kes näitasid häid sportlikke tulemusi. Auhinnalisi kohti saavutasid Elisabeth, Kevin S., Sandra Anet, Kevin L. ja Patricia. Õpilasi juhendasid õpetajad Taiga ja Ülle.

Õppenõukogu kutse

Hea õppenõukogu liige!

Õppenõukogu kutse leiad allolevalt lingilt  ja arvamust vajavad materjalid oma e-postkastist.  mudaneh.nw.eenet.ee//media/Dokumendid/Oppenoukogukutse_2018.pdf

Lugupidamisega,

Eevi Tüüna

Nurme Kooli direktor

Muusikateraapia lapsevanematele

Muusikateraapia Keskus annab teada, et 

Paides alustab aprillis tegevust Muusikateraapia Keskuse poolt korraldatud ja läbi viidud Erivajadusega laste vanemate tugigrupp, mis sisaldab endas tervikprogrammina muusikateraapia grupi- ja individuaalseid seansse ning eel- ja järelkonsultatsioone 8 kuu jooksul. Programmi toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Üksikasjalikum info programmi kohta ja registreerumine kuni 10. aprillini k.a. või kuni grupi täitumiseni Muusikateraapia Keskuse kodulehel SIIN
keskus(at)muusikateraapiakeskus(dot)ee

www.muusikateraapiakeskus.ee

 

Read More
Erasmus+ „Meie noored kujundavad ennast ja maailma läbi reiside“

Erasmus+ koolidevahelise koostööprojekt. Õppekäik Itaaliasse 19.03.-23.03.2018.a

Nurme Kooli grupp: 5 õpilast (põhikoolijörgsest lisaõppest ja kolmandast kooliastmest)

 3 õpetajat, sh klassiõpetaja/õppealajuhataja, õpetaja/huvijuht, õpetaja/ringijuht.

 Kohtumise programm: mudaneh.nw.eenet.ee//media/Joyteachersprogrammedoc_201803.docx

 

Read More
KEAT loengud Nurme Koolis

 Koolitusprogrammi "Kaitse end ja aita teist!" loengud Päinurme õppekohas 12.03.2018. ja Paide õppekohas 16.03.2018.a 

Teema: Sõltuvusained - Kadri Toom, noorsoopolitseinik

KEAT koolitusprogramm toetab põhikooli riikliku õppekava läbivat teema "Tervis ja ohutus".

 

 

2018.a üldhariduskoolide rahuloluküsitlus

Perioodil 20.02.-30.03.2018.a on avatud üldhariduskoolide rahuloluküsimustikud. Head Nurme Kooli õpilased, õpetajad ja lastevanemad, oma arvamust saate avaldada õppijate heaolu ja koolikeskkonna, õpetajate töö- ja selle tingimuste ning kooli ja õpikeskkonnaga rahulolu kohta. Täpsem info avaneb lingile klõpsates. 

mudaneh.nw.eenet.ee//media/Dokumendid/Rahulolu_uuring_avamine_2018_HEV.pdf

Read More
Lapsevanemate koosolek_04.05.2018

Teade!

Nurme Kooli lapsevanemate koosolek toimub 4. mail 2018.a algusega kell 12.00 Paides Järvamaa Rajaleidja keskuses (Pärnu mnt 54).

Koosoleku põhiteema õppenõustamisteenused. 

Head lapsevanemad, olete oodatud.

Täiendav info: rajaleidja.ee/jarvamaa/

Teatrietendus Paide õppekohas

 12.märtsil algusega kell 12.00 toimub Nurme Kooli Paide õppekohas Miksteatri etendus "Nähtamatu poiss"

mudaneh.nw.eenet.ee//media/nahtamatu-poiss-A4_Nurme_Kool.pdf

Etendus õpilastele tasuta. 

 

Projektikohtumine Slovakkias

Projekti "Autistiic child in mainstream class: resources for school staff to promote fully inclusive learning process" raames kohtusid ajavahemikul 13.-16.02.2018.a Nurme Kooli pedagoogid Slovakkias kolleegidega Lätist, Itaaliast, Islandilt ja Wales´st.

Kohtumisel tutvuti autistlike laste õpetamist toetava õppekeskkonnaga. Meilt osalesid õpetaja Aave, pikapäevarühma kasvataja Triinu ja abiõpetaja Siim.  

Kohtumine toimus Erasmus+KA2 koolidevahelise strateegilise koostöö projekti kaudu. 

mudaneh.nw.eenet.ee//media/Dokumendid/webmail.veebimajutus.jpg

Read More
EV 100 aktused

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aktus Nurme Kooli Paide õppekohas toimub 22. veebruaril ja Päinurme õppekohas 23. veebruaril.

mudaneh.nw.eenet.ee//media/Dokumendid/Eesti_100_RGB.jpg

Paides õppehoone 23.02.2018.a suletud. 

Koolilaste rajakaamera video ilvesest - aasta loomast 2018

 Nurme kooli rajakaamera peale salvestus jaanuari esimestel päevadel 2018 ilvese külaskäik, mis oli lastele suureks üllatuseks ja rõõmuks - üksildane ööloom tuli nuhkima Nurme kooli soolakut! Uudishimulik loom. Kuupäev videonurgas on aga vale - kaamera jäi seadistamata.

https://www.youtube.com/watch?v=yfV0M-FzGss&feature=youtu.be

 

Üritused jõulukuul

 Detsembrikuus toimusid koolis advendihommikud.  Noorema kooliastme õpilased külastasid Järvamaa muuseumis programmi "Nii meil jõulud tuppa toodi". Paide õppekoha õpilased käisid programmi "Aitan lapsi" raames vaatamas Rakvere teatri etendust "Timbu-Limbu".

Jõulu-eelsed üritused

Kolmapäev, 20. detsember

Jõulupidu kell 10.00 Paide õppekohas

Neljapäev, 21. detsember

Jõululaat ja pidulik  jõululõuna Päinurme õppekohas

Reede, 22. detsember

Jõulupidu  Päinurme õppekohas

Laste rajakaamerate projekt

Nurme kool liitus "Aasta looma" kodulehe toimkonna, Looduskalendri ja Eesti Jahimeeste Seltsi eestvedamisel loodud Laste rajakaamerate projektiga looduskalender.ee/n/taxonomy/term/39 Tegevuste kohta andsid juhiseid õpilastele ja õpetajatele meie kandi loodusfotgraaf Tarmo Mikussaar ja "Aasta looma" liikumise eestvedaja Helen Arusoo.

 

 

Read More
"Teater maal" toetused Nurme Koolile

Nurme Kooli õpetajad on lastes teatrihuvi äratamiseks usinasti kasutanud Rahvakultuurikeskuse etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetust "Teater maal". 31. oktoobril said meie kooli õpilased osa lasteetendusest "Lotte unenäomaailmas" Tartu teatris "Vanemuine" ja 3. novembril on tulemas Miksteater etendusega "Nähtamatu poiss" Päinurme õppekohta.

Read More
Erasmus+ kohtumine Rumeenias

Nurme Kool osaleb Erasmus+ programmi projektis "Journeys Outline Youth". See on koolidevaheline strateegiline koostööprojekt, milles osalevad Eesti, Itaalia, Horvaatia ja Rumeenia koolide õpilased ja õpetajad. Esimene kontaktseminar toimub Rumeenias 30.10.-03.11.2017.a . Meie kooli töögrupis on  5 õpilast ja 3 õpetajat.

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu struktuurivahenditest.

Read More
Eesti koolilaste metsapostkaart 2017

Nurme kooli 1.- 4.klassi õpilased osalevad   15. korda toimuval RMK poolt korraldatud konkursil "Eesti koolilaste metsapostkaart" . 

Tänavuse konkursi teemaks on: "SALAPÄRANE METS".

“Tuleviku kool”

Selver koos eKooliga viis läbi toreda kampaania “Tuleviku kool,” kus sajad lapsed üle Eesti on viimase kuu jooksul joonistanud ja kirjutanud, milline võiks nende arvates olla kool 100 aasta pärast. Nurme koolist osalesid kampaanias 1.+2.klassi õpilased.

Pudruprogramm

 Oktoober on pudrukuu ja 10.oktoober on rahvusvaheline pudrupäev. Sel sügisel tähistatakse juba teist aastat Eestis pudrukuud toreda ettevõtmisega, kus lapsed saavad koolides, oma õpetaja juhendamisel ja terve klassiga korraga, nuputada ja katsetada oma retsepte teraviljadest. Nurme koolis osalevad programmis 1.- 4. klassid. Pudruprogrammi eesmärk on tõsta laste teadlikkust tervislikust toidust, eriti teravilja toitudest ning saada rohkem infot õigete toitumisvalikute ja toiduvalmistamise kohta. Kingituseks saavad kõik osalenud õpilased diplomi ja erinevaid pudruhelbeid.

Eestimaa õpib ja tänab

Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab" tunnustatakse ka õppureid, kes esindasid möödunud aastal Eestit edukatlt rahvusvahelistel võistlustel, ja nende juhendajaid. Täna, 7. oktoobril, on Pärnu kontserdimajja kutsutud Nurme Kooli lõpetanud õpilased Henri Tullus ja Janek Gergalo, kes said kevadel häid  sportlikke tulemusi Eriolümpia maailmamängudel Austrias, juhendaja õpetaja Taiga Laur. Kooli esindab õppealajuhataja Heili Rammo.

Ürituse korraldajad on Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ja Eesti Haridustöötajate Liit.

Aasta õpetaja ja tugiisk 2017

Nurme Kool tunnustab oma töötajaid õpetajate päeval.

Nurme Kooli "Aasta õpetaja 2017" on 3. ja 4. klassi õpetaja Aave Lillepalu.

Nurme Kooli "Aasta tugiisik 2017" on õpetaja abi ja pikapäevarühma kasvataja Triinu Lepp.

2017. aastal esitasid kolleegid ja juhtkond aasta õpetaja kanditaade 8 ja tugiisiku kandidaate 6.

 

Praktikakorraldus

Tartu Ülikooli eripedagoogika osakond tänab Nurme Kooli meeldiva ning tulemusliku koostöö eest eripedagoogide ja logopeedide koolitamisel.

Read More
Liikumisnädala kokkuvõte

  23.-30. septembril tähistati üle-euroopalist spordinädalat, mille peamine eesmärk oli pakkuda Eesti kooliealistele noortele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi. Kolmandat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks. Ettevõtmisega liitus ka Nurme kool, kus nädala jooksul korraldati erinevaid liikumisega seonduvaid tegevusi nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Read More
Jääaja Keskuse külastus

 26. september külastasid  Nurme kooli 1.-3. klassid Tartumaal Äksi alevikus asuvat Jääaja keskust. Õppekäik toimus KIKi poolt toetatud Nurme Kooli projekti „Tunne oma kodumaad“ raames. Õpilased tutvusid  Jääaja Keskuse programmiga „Mammutipoiss Äksel tuleb külla“, mille eesmärgiks oli õppida vaatlema loomade kohastumusi ilmastikuoludega ja õppida arutlema looduses valitsevate seoste üle. 

Read More
XIV tervisepäev „Reipalt koolipinki“

 Seoses üle Euroopalise spordinädala ellu kutsumisega liitus „Reipalt Koolipinki“ tervisepäev spordinädala programmiga.

Nurme koolis toimus esmaspäeval, 25.septembril  maastikumäng, kus õpilased panid proovile oma õpitud teadmised ja oskused.

EO Eesti Ühenduse jooksukross 2017

 Neljapäeval, 20. sept toimus Jõgevamaal Siimustis EO Eesti Ühenduse jooksukross. Koolis joostud tulemuse põhjal paigutati sportlased tugevusgruppidesse. Valida sai 500m ja 1000m vahel. Meie kooli sportlased osalesid kõik 500m jooksus. Tulemused: II koha medalid said kaela Ander-Leo ja Domar. Tubli kolmanda koha saavutas Kaido ja neljandaks jäi Margus. Allar ja  Keidi said seekord  viienda koha.  Tublid jooksjad olid aga kõik!

2017/2018 õppeaasta avaaktus

Nurme Kooli Paide ja Päinurme õppekoha 2017/2018 õppeaasta ühine avaaktus toimub 1. septembril 2017. a Paides, Tallinna tn 46 õppehoones. Aktus algab kell 12.00.

Read More
2017. a keskkonnaprogrammide rahastamine
Nurme Kooli projektitaotlus sai positiivse otsuse. Sa Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) nõukogu otsustas 20.06.2017 koosolekul toetada Nurme Kooli projekti "Tunne oma kodumaad" taotlust 1435.62 euroga. Projekti koostas koolipsühholoog Kaja Sepp Read More
Konkurss õpetajate ja tugispetsialistide ametikohtadele
Nurme Kool võtab konkursi korras tööle õpetaja, logopeedi ja psühholoogi. Avaldus, CV, motivatsioonikiri ja haridust/kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid esitada hiljemalt 15. augustiks 2017 aadressil: kool(at)nurmekool(dot)edu(dot)ee või Nurme Kool, Päinurme, Koigi vald, 72502 Järva maakond Read More
Avatud Farmid 2017

 Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsus juba kolmandat aastat järjest

lapsi külastama 1. juunil avatud farme. Sellel aastal kutsuti üle eesti

2500 last vaatama kuidas jõuab piim meie toidulauale.

Nurme kooli Päinurme õppekoha õpilased  käisid tutvumas  loomade eluga Pajusi farmis.  Lapsed said kingituseks kaasa farme tutvustava trükise ning samuti piimateemalise lauamängu. 

Põnev näitus Järvamaa muuseumis

Järvamaa muuseumis on avatud laste- ja noortekultuuri aastale pühendatud näitus „Nostalgilisi mänguasju lapsepõlvemaalt". Paide õppekoha vanemate klasside õpilased käisid vaatamas  läbilõiget mänguasjadest, millega on Eesti kodudes mängitud 20. sajandi jooksul.  Näitusest rääkis pikemalt  Ründo Mülts. Eriti meeldis õpilastele võimalus panna oma võimed proovile nostalgilistes teleka- ja  arvutimängudes  ning harjutada osavust puldiga autode juhtimisel. 

 

Loodusõppepäev Endla looduskaitsealal

 18.mail toimus  Endla looduskaitsealal loodusõppepäev, mille korraldas meie kool.

Tutvuti erinevat tüüpi allikatega, rühmatööna mõõdeti allikate vee temperatuuri, võrreldi allikate  erinevaid omadusi ja täideti töölehti. 

Külas oli loodusfotograaf Tarmo Mikussaar, kes näitas meile pilte ja videoid selle aasta loomast - metskitsest.

Õppekäik Jõgevamaale

Maikuus külastasid Päinurme õppekoha õpilased  Jõgevamaad.  Esimerseks peatuspaigaks oli muuuseum Pommiauk. Jõgewa Muuseumis eksponeeritakse ajaloolisi esemeid, mis on peamiselt seotud Jõgevamaa ajalooga ning ekspositsiooni üldine nimetus on "Jõgevamaa koduloonäitus 1900-1945". Erilist huvi ekspositsioonis pakub II maailmasõjas kasutatud relvade osa. “Näitame kõike, mis maapõuest välja tulnud on. Meil on leide päris mitme sõja, näiteks Vene-Liivi sõja, Esimese ja Teise maailmasõja ning Vabadussõja ajast,” ütles  muuseumi asutaja Sergei Jerjomin. Veel külastasid õpilased   Jääaja keskust, Pajusi muuseumi,  Kuremaa lossi ja  tuulikut.  Käidi vaatamas  ka Laiuse mäge ja Aidu tehisjärve.

 

Valgele Valgega 10

 Kümnes „Valgele Valgega“ projektiaasta on kätte jõudnud ning Tallinna Tondi Põhikool kutsus taas õpilasi ja õpetajaid osa saama suurest kevadisest kunstipeost.

Read More
Teatrifestival SAVILIND

 

XV teatrifestival SAVILIND toimus 11. mail 2017. aastal  Tartu Sadamateatris. Meie kooli õpilased esitasid seal  V. Sõelsepa järgi saetud näidendi „Juhtum Aias” . Õpilasi juhendas Laivi Kõrm.

 

Kevadpidu

 Nurme Kooli kevadpidu toimub 17. mail 2017 algusega kell 10.30 Paide Kultuurikeskuses.

EO Eesti Ühenduse kevadine jalgpalliturniir

10.mail toimus Viljandis EO Eesti Ühenduse kevadine jalgpalliturniir, kus meie kooli võistkond saavutas II koha. 

EVPISL kevadised kergejõustikuvõistlused

  04.05.2017 toimusid EVPISL-u kevadised kergejõustikuvõistlused. Aladeks oli kaugushüpe, 60m- ja 200m  jooks. Auhinnaks oli iga vanuseklassi kuuele parimale diplom ja karikas. Meie koolist osales 13 õpilast, kes näitasid häid sportlikke tulemusi. Auhinnalisi kohti saavutasid Henri T, Ander-Leo, Maret.

Ujumisvõistlused Valtus

Kolmapäeval, 26. mail toimus Raplamaal, Valtu ujulas Eriolümpia ujumisvõistlused. Võistelda sai 25 m ja 50 m ujumises, lisaks toimus koolide/asutuste vahelised 4x25 m teatevõistlus. Võistlustelt tõime koju kuld-, hõbe-, ja pronksmedaleid. Teateujumises saavutasime omas divisionis III koha.

"Käsitöö" toimetusel külas

 20.apr. külastasid Paide õppekoha vanema kooliastme õpilased ajakirja Käsitöö toimetust. Lapsed osalesid käsitöökonkursil ja võitsid peaauhinna - kotitäie lõnga ja heegelnõelu Noviest lõngapood-st, meisterdamisraamatuid ning võimaluse külastada Käsitöö toimetust. Õpetajate ja õpilaste sõnul oli kohtumine väga tore. Edasi suunduti Kullo Lastegaleriisse,  kus oli väljas laste fantaasiarikkaid keraamikatöid üle Eesti. Näitusel võis näha igas suuruses, värvis ja erinevatel teemadel kujusid, nõusid, serviise, reljeefe. Ka kasutatud tehnikad olid mitmekülgsed - kleepvormid, glasuuritud esemed, maalitud esemed, treitud vormid, segatehnikad. Sisukas päev lõpetati Viikingite külas. Viikingite küla pakkus kauge aja meelsusest kantud põnevust. Algul kuulati loengut muinasaegsest Eestist, seejärel  said kõik end proovile panna erinevates rammukatsumistes: vibulaskmises ja kirveviskes. 

Teatrikülastus

 18. aprillil käisid noorema kooliastme õpilased Pärnu teatris "Endla" vaatamas etendust "Alice imedemaal". Teatriskäik toimus projektide "Aitan lapsi" Ja "Lapsed teatrisse raames".

Üle-eestiline kampaania „Soovin, et sa mind kuulad – mul on HÄÄL“ julgustab lapsi oma arvamust väljendama

 17.04. algas üle-eestiline kampaania „Soovin, et sa mind kuulad – mul on HÄÄL“, mis julgustab lapsi oma arvamust väljendama ning rääkima oma

mõtetest ja muredest lapsevanematele, lähedastele, sõpradele. Ühtlasi julgustab kampaania täiskasvanuid rohkem märkama lapsi ning neile

tähelepanu pöörama.

 

 

Read More
Koolitus "Hariduslike erivajaduste märkamine ja HEV õpilaste toetamine koolis"
Projekt õpetajate koolitamiseks hariduslike erivajadustega õppijate toetamiseks koolis sai rahastuse Read More
Saalihokimängijad Eriolümpia maailmamängudel Austrias olid edukad
Eriolümpia talvised maailmamängud toimusid 14.-25. märtsini Austrias. Eestist osales 16 sportlast murdmaasuusatamises ja saalihokis. Saalihokimeeskonna üks treener oli Nurme Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Taiga Laur ning võistkonnas mängisid meie kooli kaks noormeest - Henry Tullus ja Janek Gergalo. Read More
Õppenõukogu koosolek
Nurme Kooli Päinurme õppekoha õppenõukogu koosolek toimub 27.03.2017 kell 10.00-11.00 Päinurmes ja Paide õppekoha koosolek 28.03.2017. 13.00-14.00 Paides. Read More
Vastlapäev koolis

 Hommikul tutvustasid õpetajad vastlapäeva kombeid. Seejärel mindi mäele, et lasta vastlaliugu ja mängida vahvaid mänge. Aktiivne tegutsemine tegi lapsed rõõmsaks ja märjavõitu ilm ei heidutanud kedagi. Päeva juurde kuulusid loomulikult hernesupp ja magus vastlakukkel.

Eesti Vabariigi sünnipäev

 Tähistasime kooliperega kodumaa sünnipäeva  22. veebruaril piduliku aktusega ja 23. veebruaril Eesti-teemalise viktoriiniga.

Eriolümpia ühenduse sportlaste tänuüritus

  15. veebruaril toimus Põltsamaal Eriolümpia Eesti Ühenduse sportlaste tänuüritus. Sündmuse korraldas MTÜ EO Eesti Ühendus. Tänu avaldamiseks oli  kokku kutsutud igast ühendusse kuuluvast asutusest 2 parimat sportlast, kokku oli kohal umbes 80 sportlast ja nende saatjat.

Read More
Peetri kooli sõbrapäevaballil

17. veebruaril käisid Nurme kooli 6. ja 7. klassi õpilased Peetri kooli sõbrapäevaballil. Balli eesmärk oli tihendada sotsiaalseid suhteid ning ühistegevusi noorte vahel. Kavas olid mitmesugused seltskondlikud tegevused, tantsiti, mängiti, valiti balli kuningas ja kuninganna ning toimus palju muud põnevat. Avatud oli õpilasesinduse kohvik, kus pakuti õpilaste enda valmistatud küpsetisi ning suupisteid.

 

Lastevanemate koosolek
Nurme kooli lastevanemate koosolek toimub 28. veebruaril 2017.a Paide õppekohas, Tallinna tn 46. Saame kokku kell 13.00 ruumis A110. Sisenemine Tallinna tänava poolsest uksest. Read More
Sõbranädal

 13.-17. veebruarini toimus koolis sõbranädal. 

Ajakirja Käsitöö lastekonkurss

 Konkursi peaauhind läks jagamisele Nurme Kooli õpilaste ja Tahkuranna Noortekeskuse tüdrukute 1. kl. vahel. Võidutöö “Puu otsas” valmistasid Karin, Kermo, Marko, Allar ja Alex. Juhendas õp. Maire.

 

Lumest lumele 112

 Häirekeskus kutsus kõiki lasteaedu ja koole tegema 6.-12. veebruarini 2017. a oma õuele hädaabinumbri 112, et meenutada kõigile, et Eestis ja Euroopas on üks hädaabinumber 112 kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks. Meie kooli esimese ja toimetulekuklassi õpilased otsustasid üleskutsele vastata ja nii valmiski kooli õuele lumest  number 112.      

 112 tegemise käigus rääkisime ka, et hädaabinumbrilt 112 tuleb kutsuda kiirabi, päästjaid ja politseid Eestis ja kogu Euroopas.

 

Targalt Internetis

 

Nurme kooli õpilased tähistasid Turvalise interneti päeva" õppetunniga, kus rääkisime e-ohutusest ja nutiseadmete kasutamisest, erinevatest interneti keskkondadest: Youtube, Facebook. Kuidas seada oma andmete kaitseks tugev parool, miks on vaja oma arvutit ja mobiiltelefoni kindlasti pinkoodi või ekraanilukuga kaitsta. Tutvustasime veebis suhtlemise reegleid ja kuidas neid oma tegevustes rakendada.

Vaatasime filme:

Jänkujussi multifilmid

Netilammaste multifilmid

Lühifilmid nutiseadmete kasutamisest (http://pariseltkavoi.ee)

ja peale seda arutlesime turvalisuse teemadel.

 Mängisime ja tegime teste „Nastix seikleb internetis“.

"Küünlaümbriste jaht"

 Nurme kool lõi ka sel aastal kaasa MTÜ Tuleviku Heaks korraldatavas kampaanias "Küünlaümbriste jaht". See kord oodati kõigilt osalejailt nii alumiiniumist küünlaümbriseid kui ka tühje AA, AAA ja nööp-patareisid. Meie kooli õpilased kogusid kokku rohkem kui neli ja pooltuhat küünlaümbrist. Algklasside õpilased osalesid ka loovtööde konkursil „Meie ohutu ja keskkonnasõbralik Eesti 20 aasta pärast“. 

Aasta tegijad looduses 2017

 18. märtsil tuleb Paide õppekohta külla Piret Eensoo Keskkonnaametist,  rääkima meile aasta linnust, loomast ja veel paljust muust huvitavast.

Read More
Teatrikülastus

 Teisipäeval, 31.01. Külastasid Paide õppekoha algklasside õpilased "Aitan lapsi" programmi raames Türi Kultuurikeskuses Kuressaare Linnateatri etendust "Killu ja mürakas".

Saalihoki Porkunis

 Neljapäeval, 26.01. toimus Porkuni  koolis suur saalihoki turniir. Võistlustele registreeris 14 võistkonda, lisaks osales EO Eesti Ühenduse ja SO Läti saalihoki koondis. Nemad osalevad juba märtsikuus Austrias toimuvatel Talimaailmamängudel. Esmalt toimusid divisioneerimismängud. Nende mängude põhjal selgitati n.ö. tugevusgrupid, et võistkonnad saaksid mängida enam vähem oma võimetele vastavate vastastega. Nurme  Kooli võistkond (Domar, Alex, Nicholas, Kaido, Magnus, Kevin L., Maret ja Kevin S.) sattus ühte gruppi mängima Lahmuse kooli  ja Tartu Kroonuaia Kooliga. Meie võistlejatel õnnestus saavutada II koht omas divisionis. EO Eesti Ühenduse koondis, kelle koosseisus on ka meie kooli õpilased Janek ja Henri T., õnnestus saavutada omas divisjonis II koht. Kolmest mängust õnnestus võita kaks, kahjuks Läti koondise vastu tuli võtta kaotus 2:5.

Logopeedilise nõustamise teenus

Järvamaa Rajaleidja keskuses on võimalik saada II tasandi logopeedilist nõustamist alates 27. jaanuarist 2017.a.

Nõustamisele eelregistreerimine aadressil jarvamaa@rajaleidja või infotelefonil 58860705.

Täiendav info : www.rajaleidja.ee

Eevi Tüüna

Nurme Kooli direktor

Teemapäev „HEV laps väikeklassis ja tavaklassis“

Teisipäeval, 24. jaanuaril, kell 14.00-18.00  osaleb grupp Nurme kooli õpetajaid Rajaleidja keskuse  teemapäeval „HEV laps väikeklassis ja tavaklassis“.

 

 

Kriisisituatsioonide lahendamine haridusasutuses

Nurme Kooli Paide õppekohas viiakse läbi  (Tallinna tn 46) täiendkoolitus "Kriisisituatsioonide lahendamine hgaridusasutuses".

Koolituse aeg: 25.11.2016.a. kell 10.00-15.00

Koolitusasutus: Juunika Koolitus OÜ

Koolitjaja: psühholoog Sirje Agan

Read More
Tagasi Kooli

22.novembril 2016.a toimub Nurme Kooli Paide õppekohas (Tallinna tn 46) kell 13.00 -14.30 kohtumine projekti Tagasi Kooli esindajatega.

Read More
Õpiveebi koolitus

2.novembril 2016.a  toimus Nurme ja Kosejõe Kooli õpetajate "Õpiveebi" kasutamise ühiskoolitus.

Read More
Nurme Kooli hoolekogu koosolek

Nurme Kooli hoolekogu koosolek toimub 4.11.2016.a algusega kell 10.00  Paide õppekohas Tallinna tn 46 kab 106B (sissepääs JKHK sisehoovist - peasissepääs).

 

Read More
Õppenõukogu koosolek

Nurme Kooli elektrooniline õppenõukogu koosolek toimub 4.11.2016.a 

Read More
EEO jooksukross

22. septembril toimus Kiigemetsa koolis EEO jooksukross, milles osales 8 õpilast. Võideti kuus auhinnalist kohta. Õpilasi juhendas õp.Ülle.

Spordinädal

 Nurme kool  võtab osa  10.-18. sept. toimuval spordinädalast "Terve eesti eest!"

Read More
Konkurss vabadele töökohtadele
Nurme Kool kuulutab avatuks konkursi osalise tööajaga vabadele ametikohtadele: logopeed õpetaja. Read More
Õppenõukogu koosolek
Nurme Kooli õppenõukogu koosolek toimub 25. augustil 2016.a algusega kell 11.30 Päinurme õppekohas.
Kooliaasta avaaktused
Nurme Kool alustab 2016/2017 õppeaastat 1. septembril. Kooliaasta avaaktus Paide õppekohas (Tallinna tn 46) algab kell 10.00 ja Päinurme õppekohas kell 12.00.
EO Jalgpall Viljandis

17.05 toimusid Viljandis EO jalgpallivõistlused, kus meie kooli õpilase esinesid väga edukalt, saavutades esimese koha.

 

Kevadkontsert

Nurme Kooli kevadkontsert toimub 18. mail 2016.a algusega kell 12.00 Paide Kultuurikeskuse väikeses saalis.

Read More
Nurme Kooli lapsevanemate üldkoosolek

Nurme Kooli lapsevanemate üldkoosolek toimub 6. mail 2016. a. 12.30-14.00 Paide õppekohas Tallinna tn 46 (ruum 111A).

Read More
Teatrifestival „Savilind“

Nurme kooli õpilased olid edukad teatrifestivalil

Read More
Nurme Kooli südamekuu „Iga samm südame heaks“

01.04- Nurme Kooli südamekuu „Iga samm südame heaks“ alustamine (matkad jalgsi kooli lähiümbrusesse jm.)

Read More
EVPISL kergejõustikuvõistlused Tallinnas

21.04. toimusid  Tallinnas EVPISL kergejõustikuvõistlused, kus meie koolist osales 13 õpilast.

Külastati Noorte Nõustamiskeskust

18.04 külastasid õpilased koos õp. Niinaga Noorte Nõustamiskeskust

 

 

 

“Mõndagi munast“ .

Read More
õppeprogramm „Kartuli mitu palet“

12.04 külastasid  Päinurme õppekoha õpilased koos kasv. Laivi ja õp. Mairega Eesti Põllumajandusmuuseumi, et osaleda  õppeprogrammis „Kartuli mitu palet“.

Read More
joonistusvõistlus "Päästame jääkaru"

Aprillis joonistasid õpilased jääkarule kodu. Pildid saadeti Tallinna Loomaaia joonistusvõistlusele "Päästame jääkaru".

„Minu tulevikukodu“

1.-4. klassi õpilased joonistasid ja kirjutasid teemal „Minu tulevikukodu“ . Tööd olid väljas  Paide Kultuurikeskuses ning need loetakse ette ka augustikuus toimuval arvamusfestivalil.

Read More
Jääaja keskuses

07.04 külastasid 4.-9. kl. õpilased koos õp.Aino, õp.Siimu ja õp.Aavega Jääaja keskust.

„Looduse aastafoto“

„Looduse aastafoto“  konkursil osalseid 1.-2. klassi õpilased õp.Veve juhendamisel.

„Stiilimängud ajas ja ruumis“

31.-26.04  toimus maakondlik õpilastööde näitus „Stiilimängud ajas ja ruumis“ .

Read More
Noorsoopolitsei loeng

 

29.03 toimus noorsoopolitsei loeng Päinurmes : „Eesti seadused alaealistele“

Read More
Teatrikülastused

29.03 külastas  1. rühm projekti "Aitan lapsi“ raames Ugala teatri etendust  “Krimka!” .

 

31.03 külastasid 1.+2. klassi  õpilased projektide"Aitan lapsi“ ja „Teater maale“ raames Endla teatri etendust  „Peeter Paan ja  Valge Lind Wendy

 

Read More
Kinokülastus

29.03  käisid Paide õppekoha õpilased  Kultuurikeskuse kinos vaatamas filmi „Kung Fu Panda 3“ .

matk „Kevadet otsimas“

28.03 toimus Paide õppekohas matk  „Kevadet otsimas“ 

 

Read More
Sisespordipäev

03.03 toimus  Päinurmes sisespordipäev.

Veeohutuse koolitus

02.03 toimus Päästeameti poolt korraldatav 1.klassi õpilaste veeohutuse koolitus

Read More
„ Linnud talvel"

08.03  toimus keskkonnaameti õppeprogramm „ Linnud talvel.“

Read More
Fotokonkursi „Järvamaa meri“ tunnustusüritus

17.03 käisid 1.+2.kl. õpilased  Rajaleidja fotokonkursi „Järvamaa meri“ tunnustusüritusel

Read More
Emakeele nädal

14.-17.03 toimus Emakeele nädal

EO saalihoki võistlused

8.märtsil toimusid Porkunis saalihokivõistlused, kus meie kooli sportlased esinesid väga edukalt.

Read More
Iga samm südame heaks

Nurme Kool osaleb Järva Maavalitsuse projektikonkursil südamekuu liikumisürituste läbiviimiseks.

Read More
Stiilimängiud ajas ja ruumis

Nurme Kooli õpilaste loovtöödega on võimalus tutvuda Paide Kultuurikeskuses ja Järvamaa Muuseumis maakondlikul õpilastööde näitusel.

 

 

Read More
Euroopa 112 päev

11. veebruaril tähistatakse kogu Euroopas hädaabinumbri 112 päeva.

Euroopa 112 päeval tegid lapsed lumele hädaabinumbri 112

Read More
Turvalise interneti päev

9. veebruaril täistasime Turvalise interneti päeva

Read More
Vastlapäeva tähistamine

09.02  tähistasime koolis Vastlapäeva.

Read More
Küünlaümbriste jaht

Jätkub küünlaümbriste aktiivne kogumisperiood 

Read More
Õppekäik Tartusse Vanemuise teatrisse ja muuseumi

13.01  toimus õppekäik Tartusse Vanemuise teatrisse „Pettson ja Findus“ ja  muuseum

Read More
Matemaatikanädal

Matemaatikanädal  „Peast arvutamine“

 

Read More
Jõulupidu Paides
Nurme Kooli Paide õppekoha jõulukontsert toimub 21. detsembril 2015.a algusega kell 9.00 Järvamaa Kutsehariduskeskuse hoones (Tallinna tn 46, ruum 111A). Read More
Aastajooks

Aastajooks 2016

Read More
Jõulupidu Päinurmes
Nurme Kooli Päinurme õppekoha jõulupidu toimub 16. detsembril 2015.a algusega kell 15.15 talveaias. Read More
Käsitöölaat
Nurme Kooli Päinurme õppekohas on 15. detsembril 2015.a kella 15.15-17.15-ni avatud käsitöölaat. Read More
Teade lapsevanemale "Iga inimene heliseb"
Järvamaa Rajaleidja keskus on kutsunud Nurme Kooli õpilasi esinema üritusele "Iga inimene heliseb" Paide kultuurikeskusesse 20. oktoobril 2015.a. Kogunemine kell 9.00 kultuurikeskusese fuajees. Meie kooli etteasted ajavahemilku 9.30-9.45. Juhendajad õpetajad Sirje Pääslane-Tippi ja Taiga Laur. Ootame laulma kõiki Paide ja selle lähiümbruse lapsi. Kaugemalt ootame lapsi, kes on saanud koju kaasa kirjaliku teate koos transpordikorraldusega. Read More
Projektide "Reipalt koolipinki" ja "Euroopa spordinädal" auhind

Eesti Koolispordi Liidu juhatus loosis välja 10 ergutusauhinda kõikide spordinädalast tagasiside saatnud koolide hulgast. Loosõnn naeratas ka Nurme Koolile.

Read More
Nurme Kooli sünnipäevanädal
Nurme Kool tähistab oma asutamise neljakümne viiendat aastapäeva esimese õppeveerandi viimasel nädalal. 12.10.2015 alustame sünnipäevahommikuga Paide õppekohas. Kesknädalal, 14.10.2015, peame sõnnipäevapidu Päinurme õppekohas. Ootame külla oma koostööpartnereid, hoolekogu- ja kogukonna liikmeid ning endisi töötajaid. Read More
Nurme Kooli tugikomisjoni laiendatud koosolek
Nurme Kooli tugikomisjoni laiendatud koosolek toimub 25. septembril algusega kell 13.00 Paide õppekohas (Tallinna tn 46, ruum111A). Ümarlauas osalevad kooli tugispetsialistid, õpetajad ja "Rajaleidja" spetsialistid. Oodatud on Paide õppekoha I ja II kooliastmes õppivate laste vanemad. Read More
Jalgpallimatš päästjate ja politseinikega
Jalgpallimatš Nurme Kooli õpilaste ning Paide politseinike ja päästjate vahel toimub 14.septembril 2015.a kell 12.00 Järvamaa Kutsehariduskeskuse mänguväljakul Paides. Read More
Nurme Kooli kevadpidu

Nurme Kooli  kevadkontsert toimub 29.mail 2015 algusega kell 10.45  Päinurme Rahvamajas.

Read More
Regilaul uues kuues

Nurme Kooli õpilased esinevad laste ja noorte pärimusmuusikafestivalil "Regilaul uues kuues" 17. aprillil Türil.

Read More

Nurme Kool